Listopad 2011

Aleš Brichta - Růže pro Algernon (1994)

30. listopadu 2011 v 19:49 | Miloš Vaníček |  Recenze alb
Ačkoliv se to bude mnohým z vás možná zdát k nevíře, byly doby, kdy byl Aleš Brichta velká mladá naděje české hudby a řadil se i se svými vyhlídkami do budoucna mezi nejpopulárnější 3 zpěváky v naší zemi. Psala se polovina devadesátek a Aleš - 35 let, obrovský muzikantský talent, nejlepší texty u nás, ne nejlepší, ale slušný hlas (jo, bejvávalo), mladá krev do zatuchlého českého rybníčku, zároveň však už více jak 10 let zkušeností na undergroundové scéně - se rozhodl opustit mateřský Arakain (který byl za prvním vrcholem a druhá míza měla teprve přijít) a vydal ve spolupráci spolu s věrným kamarádem Mirkem Machem svoje první dvě sólové desky. Obě bylby posluchačsky "přívětivější" (avšak bez přehnaných ústupků mainstreamu) než Arakain a tak jsme tu měli velkou hvězdu. Mohly za to právě tyhle dvě placky a právě na prvotinu nazvanou Růže pro Algernon se dnes podíváme.LUCIE - Lucie (1990)

28. listopadu 2011 v 18:44 | Miloš Vaníček |  Recenze alb

První recenzi na novém blogu nemůžu věnovat nikomu jinému než této mojí srdeční záležitosti. Podrobně se podíváme na debutovou, eponymní desku LUCIE z roku 1990.!!! Rock On !!!

27. listopadu 2011 v 21:46 | Miloš Vaníček |  Log

Vítám vás na nové stránce, kterou jsem založil z více důvodů. Jsem velkým nadšencem do kvalitní hudby, především mimo mainstream, trpím "chorobnou touhou" vyjadřovat svůj názor, často velice nevybíravým stylem, rád o hudbě diskutuji (to zvládám třeba 10 hodin v kuse), rád píšu, ...

Jsem odběratelem RollingStone.com, a tamnější recenze a žebříčky mě donutily abych zkusil něco podobného.
Často to coby čtenáři a diskutéři nebudete mít jednoduché, ale za každý názor budu rád.

Razím názor že hudbu má kritizovat ten, kdo ji poslouchá, bez ohledu na všechno ostatní, protože právě pro něj ta hudba je.

Mám rád velice různorodou hudbu. Mj. i AC/DC, KISS, ale také MUSE, Dire Straits, Bruce Springsteena, přes Led Zeppelin, Alice Coopera, až po Beatles...

Jsem velikým propagátorem české tvorby. Kdy si konečně Češi uvědomí co mají? Nedám dopustit na Lucii a Wanastowi Vjecy. Dále ale také BSP a Aleš Brichta, na těchto kapelách jsem vyrůstal. Jak jsem ale šel ke kořenů, oblíbil jsem si i další kapely od Luboše Pospíšila přes Katapult až k samotným počátkům rockové nebo chcete li alternativní hudby v naší vlasti. Nebo třeba také Karla Kryla. Ale i Monkey Business, J.A.R., ... Myslím že dokážu ocenit kvalitu.

Na začátek bych myslím mohl uveřejnit svůj skoro 40 minutový sestřih TOP30CZ.

Ač se můj názor na hudbu stále vyvíjí, za vším co je ve videu si stojím. Budu rád za každý komentář.
To by na začátek bylo vše, a příště už se pustím do tematicky zaměřeného článku...