NEWS 48/2011

4. prosince 2011 v 21:04 | Miloš Vaníček |  Log
Je tu neděle a s ní i čas zrekapitulovat si největší hudební události za uplynulý týden.
The Boss Bruce Springsteen vyslyšel moje nářky o nedostatečném množství jeho koncertů v kontinentální Evropě a rozhodl se to mně i dalším fanouškům vrátit i s úroky - v rámci evropského turné 2012 navštíví se svým E-Street Bandem Synotip Arenu v Praze! 11. července se koná koncert, 5. prosince pak začal předprodej lístků.


Ožehavé téma velkolepého comebacku spící legendy LUCIE bylo v poslední době častokrát rozvířeno, nicméně tentokrát už došlo i na konkrétnější informace. Robert Kodym v online rozhovoru na iDnes.cz řekl doslova "S tou Lůcou to asi časem klapne" a naznačil, že vše je již jisté a jde pouze o sladění termínů všech aktérů! Dodejme že Michal Dvořák již minulý týden řekl, že to vypadá na rok 2013.Michael Stipe v rozhovoru pro Rolling Stone prozradil, že sólovou desku udělat neplánuje. Prý by to znělo jako nekompletní R.E.M. (nabízí se otázka, zda by to do jisté míry také tak nebylo), což podle svých lov nechce. Já mu musím dát za pravdu, ale i tak mě to trochu mrzí. Na takéový projekt jsem se těšil.


Plánuje se opět další z desek coververzí písní legendárního amerického písničkáře Boba Dylana. Neočekávám že by snad šlo o něco výrazn jiného než to co doposud vyšlo na několik pokusů. Jen pro úplnost pár jmen: Ziggy Marley, Maroon 5, Patti Smith, Sting nebo Pete Townshend.


Na pražské Vltavské proběhne další skvělý comeback ve který jsem nedoufal ani ve snu. Pod názvem The Straits se vracejí Dire Straits! Chybět bude pouze jedna drobnost. Mark Knopfler. Aha...
Na koncert tohoto roztátého sněhu (kytary bez strun, nealkoholické vodky, ..., dosaďte si co chcete) se rozhodně podívat nepůjdu.


Elvis Costello přiznal že jeho best of set je předražený. Dslova řekl že by si "za ty peníze koupil radši 10 desek Louise Armstronga". Kdo jiný by to po vydání něčeho takového dokázal novinářům říct?


A pražským koncertem skončíme, stejně jako jsme začali. Ve stověžaté matičce totiž vystoupí i zpěvák a baskytarista Sting. O vstupenky se už nestarejte. Kongresové centrum je totiž beznadějně vyprodané do posledního místečka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama