NEWS 50/2011

19. prosince 2011 v 20:25 | Miloš Vaníček |  Log
Včera, tj. v neděli zemřel ve věku 75 let člověk, bez kterého bychom dnes znali hudbu kterou všichni milujeme pouze z černého vysílání zahraničního rozhlasu. Člověk, který započal tradici návštěv zahraničních hvězd v České republice pozváním Lou Reeda a následně Rolling Stones. Člověk, který během svého nezlomného boje proti totalitnímu režimu otevřeně podporoval český underground. Člověk, který měl k rockové a alternativní hudbě vždy blízko.
Requiescat in pace Václav HavelPoslední turné Judas Priest nazvané Epitaf Tour se ukázalo jako ne zcela poslední, pouze poslední světové. Ačkoliv jsme jeho zastávku zažili už letos v Praze, příští rok se nám v rámci této šňůry představí podruhé, tentokrát v Pardubicích.

Při příležitosti oslavy narozenin Radia BEAT vzpomenul živým koncertem legendární pořad České televize "Na kloboučku" jeho hlavní protagonista Michal Pavlíček. Nechyběly hvězdy televizního Kloboučku: Radim Hladík, Luboš Andršt (Energit), Kamil Střihavka, Vilém Čok, Dan Bárta, Roman Dragoun (Progress 2), Vlasta Redl, Bohouš Josef (Burma Jones) a samozřejmě také Ondřej Konrád, spolutvůrce pořadu. Zajímavostí bylo vystoupení otců a synů Doležalových a Pavlíčkových na jediném pódiu.
Pořadatelé jednoho z největších domácích festivalů Colours of Ostrava zveřejnili svou hlavní hvězdu pro nadcházející ročník - role headlinera se ujme islandská hvězda Bjork. Na svém vystoupení chce propagovat svou dosud poslední řadovku.


Velice zajímavou se zdá být informace o Velvet Revolver (vzniklých z rozpadlé sestavy původních Guns'n'Roses). Po odchodu Scotta Weilanda se konečně blýská na časy nového frontmana. A není jím nikdo jiný než... Jimmi Gnecca (Ours)! Osobně jsem na výsledky této spolupráce velice zvědav...Novou desku chystají pomalu ale jistě také Foo Fighters. Ačkoliv to před pár měsící vypadalo na konec této superkapely vedené Davem Grohlem (Nirvana), v poslední době nás sám frontman zásobuje dobrými zprávami.


A u přípravy desek zůstaneme, ovšem přesuneme se ze stádia potvrzování příprav rovnou k samotnému vydávání. Nové album totiž vyšlo české zpívající kytaristce (na české scéně ovládané tupými masami lidí poslouchajících Lucii Bílou čestná výjimka) Lence Dusilové. Nahrávka Baromantika má sice již poměrně daleko k punkrockovému nářezu produkovanému v začátcích kariéry pod producentem Davidem Kollerem, ale i tak desla stojí za poslech. Pro ty co nevěří ještě jedno zúčastněné jméno - Patrick Karpentski (Toxique)...

Pokud jsem si postěžoval na nenáročné české publikum, mohl bych klidně pokračovat ve světovém měřítku. Vánocům 2011 kraluje Mariah Carey, nejlikovanějším umělcem na Facebooku se letos stala Rihanna... Má vůbec cenu psát tento blog?

Ale co, my posloucháme hudbu kvalitní a na ostatní se můžeme.... Ostatní nás nezajímají.

Takže za mně zbývá už jen dodat:
I wish a Metal X-mas and Headbanging new year!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama