NEWS 2/2012

15. ledna 2012 v 21:41 | Miloš Vaníček |  Log
Česko má za sebou první vážené návštěvy v novém roce.
O víkendu se divákům nejdříve ve Zlíně a pak v Padubicích představila metalová královna Tarja Turunen, bývalá frontmanka (nebo správněji frontwoman? To je jazykový oříšek...), Malostranskou besedu poctily návštěvou hvězdy amerického rockového písničkářství, trojici New York Junk, The Deadbeat Poets a také známý Phil Shoenfelt s doprovodnou formací Southern Cross, ve které figurují i tuzemští muzikanti.

Další zajímaví návštěvníci se do ČR hrnou. Zvěsti o pražském koncertu v červenci totiž potvrdila jedna z legend alternativního rocku, kapela spadající do velké grungeové čtyřky. Ano, fenomenální Pearl Jam tu budeme mít už za 5 měsíců!


Nezahálí ani promotér Colours of Ostrava, a tak máme vedle Bjork potvrzenou i špičkovou americkou alternativní kapelu, Animal Collective. Dalším zvučným jménem bude zpěvák Bobby McFarrin, který si tu odbude svou open air premiéru.


Naopak jednu světovou hvězdu si můžeme škrtnout, nebo minimálně dopsat velký otazník. Jde o Black Sabbath. Srdce kapely, kytarista s ampuovanými prsty na levé ruce a hlavně spolu s Ozzym otec metalové hudby Tony Iommi má rakovinu. Je velké štěstí, že se nemoc podařilo zachytit v počátečním stádiu, díky čemuž se léčba snad obejde bez trvalých následků. Sám Tony má stále chuť do práce na novém studiovém albu první metalové kapely, zdraví je však samozřejmě přednější.... Nezbývá než napsat Iron Mane, drž se!!!


To Shaun Paul svou novou studiovou desku určitě vydá. A co je zajímavé, už víme že vyjde ještě tento měsíc! Po tom všem čekání už bylo na čase...


A na závěr trocha statistiky. Rekordy v úspěšnosti desek láme... Adele.
U nás pro změnu Richard Muller musí přidávat koncerty, protože si ho české publikum žádá. Takže můžeme být spokojeni. Že kraluje pop, tak tomu být má, ten má být pro masy. A vkus národa se pak dá jeznoznačně určit podle toho, zda je to pop kvalitní. Což ten Richardův určitě je. Konečně pozitivní zpráva o vkusu českého národa!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama