NEWS 3/2012

23. ledna 2012 v 19:07 | Miloš Vaníček |  Log
Irští punkeři Dropkick Murphys hrají v pondělí v 20:30 v MeetFactory Davida Kollera a Davida Černého. Ve stejnou dobu se v paláci Akropolis představí britští Haight Asburry.

The Boss Bruce Springsteen všem svým fanouškům (mezi které se taktéž osobně počítám) uvedl podrobnosti o své příští řadové desce. Tak tedy: kapela - E-Street Band, název - Wrecking ball, předběžné datum vydání - 5.března 2012, produkce - Ron Aniello, host - Tom Morello, na playlistu bude vedle pilotního singlu We Take Care Of Our Own ještě dalších 10 skladeb a dva bonusy.
Další očekávané album, Noctourniquet od Mars Volta, má taktéž zveřejněný playlist, čítající 13 tracků, a datom vydání - 26.7.2012. Podle samotných členů formace má být slyšet inspirace britským alternativním rockem. Napadá mě ale, zda není trochu škoda pro americkou formaci hledat inspiraci právě zde. Jistě, BritRock je dnes takzvaně In a má hodně fanoušků, ale nezapomínejte hoši, že tu jsme pořád my, odkojení na Nirvaně, R.E.M., Soundgarden, Pearl Jam a dalších...


Trutnovský Open Air festival opět letos po roce poběhne, stane se tak 16.-19-8., opět v amfiteátru Na bojišti. Více zatím nevíme...


Legenda českého metalu, Arakain, letos slaví 30 let existence! To už si žádá pořádnou oslavu... Proběhne turné koncertů s repertoárem ve stylu Best of 30 let, s jediným hostem, Lucií Bílou... Chybí vám všechny osobnosti, které "byly Arakain" a šly s kapelou kus života?
Ty totiž pojedou turné vlastní. S těmi nejstaršími, často méně provařenými, o to ale metalovějšími kusy se tak v minisérii koncertů představí Zdeněk Vlč, Marek Podskalský, Dan Krob, Marek Žežulka, Štěpán Smetáček a samozřejmě ikona kapely a její dlouholetý frontman, Aleš Brichta.
Zavítá více návštěvníků na revival s původním názvem, jedním členem a symbolem komerce jako hostem, nebo na většinu toho, čemu jsme říkali Áčka? Já mám jasno... A doufám že i ostatní - třeba právě vy?


Metallica plánuje turné k oslavě výročí eponymní desky z roku 1991, často vzhledem ke své eponymitě zvané prostě Black Album (pokud se o tuto hudbu nezajímáte, stačí vám vědět, že z této desky pochází jedna z nejoblíbenějších pro veřejnost a současně největší průšvih pro mně - Nothing Else Matters), v jehož rámci 7.5. navštíví i Prahu. Playlist obsahuje kompletní album. Proč ale slavíme výročí v roce 2012, když černá vyšla už roku 1991?


První předání cen hudebních publicistů nazvaných Apollo proběhlo taktéž minulý týden. Ceny měly podpořit alternativní scénu v naší zemi a působit jako protiváha dosavadních našich hudebních cek, proslulých neblaze komercí. Nominace byla bez chybičky, proč si však cenu odnesl "rapper" Bonus, to nejspíš vědí jen samotní pořádající publicisté. Veřejnost, mně nevyjímaje, považuje za desku roku v našich končninách jednoznačně Ležatou osmičku od Tatabojs...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama